3.8 C
Skopje
сабота, јануари 21, 2023

Приведени двајца разбојници во кумановско, следува соодветна пријава

На 21.09.2022 во 23.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода И.В.(41) и М.Д.(34), двајцата од Куманово. Тие биле затекнати при извршување „разбојничка кражба“ во домот на И.П.(62) во с.Долно Којнаре, кумановско. Одземениот предмет бил пронајден и вратен на сопственикот, а лицата биле приведени и задржани во полициска станица.
По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img