spot_img
17.8 C
Skopje
четврток, септември 22, 2022
spot_img

Општина Гостивар симболично го одбележува Светскиот ден без автомобили

Општина Гостивар симболично го одбележува Светскиот ден без автомобилиОпштина Гостивар симболично го одбележа Светскиот ден без автомобили – 22 Септември.

На вработените им беше препорачано денеска на работа да доаѓаат пеш, со велосипед или со други превозни средства кои не испуштаат материи штетни за организмот и животната средина.

Општинскиот паркинг останува затворен, а пристапот е дозволен само за лица со посебни потреби.

Да ја заштитиме животната средина!

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести