spot_img
9.8 C
Skopje
четврток, септември 22, 2022
spot_img

Еве зошто принцот Хари отсекогаш бил „лошото момче“ (ВИДЕО)

Пред да излезе од кралското семејство, тогаш младиот принц Хари имаше неколку испади кои воопшто не му доликуваа на неговиот тогашен статус. Хари отсекогаш бил „лошото момче“ на кралското семејство, а доказ за тоа се бројните скандали во кои беше вмешан, од кршење на протоколот до потези кои ја скандализираа јавноста надвор од Велика Британија. 

Меѓу првите скандали во кои беше вмешан тогашниот принц е мамење на престижниот Итон, о во кој наводно лажно биле потпишани дела на професор како дела на принцот. Ова доведе до драматично сослушување на колеџот. 

Потоа Хари во неколку наврати беше фатен како пие големи количини алкохол во клубовите. Во една прилика беше фотографиран како пие шампањ од својата протеза на ногата, во друга прилика се напил и паднал во базен, а видеото кое го обиколи светот е како се забавува во Хрватска на хитот на Мајкл Џексон. 

Негова „забава“ еднаш ескалирала во физички конфликт, кога младиот Хари се степал со папарацо фотографите кои го чекале пред клуб во 2004 година. Во инцидентот тогаш сите биле повредени, објавија тогаш медиумите. 

Според странските медиуми, тогашниот принц Чарлс наводно го принудил Хари само на еден ден да го посети Центарот за рехабилитација Featherstone Lodge во Пекам за да се справи со фактот дека малку премногу се „опуштал“. „Ова е сериозна работа која беше решена во рамките на семејството, а сега е минато и затворена“, се вели во едно од изјавите од палатата. 

 Хари често се фотографираше со девојки, кога се однесуваше како сите очи да не се вперени во него. 

На неколку фотографии тој беше фатен како страсно се истрчува со својата девојка на хауба од автомобил, а во 2007 година всушност го прекрши кралскиот протокол кога јавно ја бакнуваше својата девојка. Хари беше забележан како се бакнува со својата тогашна девојка Челси Дејви за време на концерт во 2007 година. Двојката се забавуваше од 2005 до 2010 година. 

Хари повторно го прекрши протоколот во 2018 година, со Меган Маркл за време на нивното прво официјално појавување во јавноста. 

 Можеби јавното покажување на нежност нема да ги скандализира сите, но овој потег на Хари наиде на осуда од јавноста од секој агол на светот. 

Во 2005 година, Хари се појави на маскенбал во нацистичка униформа, на што реагираше еврејската заедница, организациите за човекови права и претставници на одредени земји. 

Хари се извини по овој скандал, а на извинувањето се приклучија и официјални претставници на ОК, како Тони Блер. 

Некои медиуми тврдат дека токму тука настанал раздорот меѓу него и неговиот брат Вилијам, кој кулминирал со заминувањето на Хари од кралското семејство, на настан кој во медиумите бил познат како Мегзит. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести