spot_img
6.8 C
Skopje
петок, септември 23, 2022
spot_img

Вучиќ: На Македонците ќе им дадеме гас за зимава!

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната прес конференција на која обелодени за резервите на Србија со храна и енергенси истакна дека за зимава и Македонците може да сметаат на српскиот гас.

-Ги решаваме и проблемите со Македонците затоа што тие имаат гасна централа (се мисли на Те-То), која може да произведува струја на гас. Тоа се 5-7 проценти од струјата за зимската потрошувачка. – рече Вучиќ.

Ова е само еден од низата случаи на помош од Република Србија и претседателот Вучиќ за нашата земја.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести