25.8 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024

ВИСТИНСКИ ХОРОР: Остатоците од две деца се пронајдени во куфери кои биле купени на аукција

Полицискиот инспектор Тофилау изјави дека телата најверојатно биле таму со години, а се работи за деца на возраст од пет до десет години.

Телата биле во два куфери со идентична големина, додаде тој, нагласувајќи дека истрагата ќе биде сложена поради времето што поминало од смртта до откривањето. Семејство купило цела приколка натоварена со предмети што се продаваат на аукција во магацин, вклучително и куфери. Семејството нема никаква врска со смртта на децата, нагласи полицијата.

Полицијата, која го известила и Интерпол, се потпира и на други предмети што биле во приколката за да ги идентификува жртвите.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести