30.8 C
Skopje
недела, септември 3, 2023

85 санкции за непрописно престигнување

Во текот на вчерашниот ден (05.08.2022) во периодот од 15.00 до 20.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 85 возачи. Од нив, 18 на територијата на СВР Тетово, 16 на територија на СВР Охрид, 12 на територијата на СВР Штип…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img