spot_img
20.8 C
Skopje
сабота, август 6, 2022
spot_img

Џонсон е на одложен меден месец со неговата сопруга Кери Џонсон

Џонсон е на одложен меден месец со неговата сопруга Кери Џонсон.

Даунинг стрит не сакале да објават каде Џонсон ќе оди на одмор оваа недела, но британските медиуми открија дека парот е на приватно патување во Словенија.

Според словенечките медиуми тие треба да бидат во Језерско.

Џонсон поднесе оставка како премиер по серијата министерски оставки во јули оваа година.

Борис и Кери Џонсон се венчаа во мај минатата година, две години по нивната свршувачка.

56-годишниот премиер во заминување и 33-годишната поранешна портпаролка на Конзервативната партија се венчаа во тајност, а големата прослава се одржа пред само неколку дена, поради пандемијата на коронавирус.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести