15.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

Пронајдена дрога во тетовско, приведени седуммина


  Полициски службеници на СВР Тетово вчеравечер и ноќеска (5/6 август) во периодот од 23 до 3 часот и 30 минути, во непосредна близина на наплатната станица Желино и на подрачјето на тетовско Камењане, лишиле од слобода вкупно седум лица.При нивен и преглед на возилата во кои се превезувале, “фолксваген голф” и “туран” со тетовски регистерски ознаки и “бмв” со австриски национални ознаки, биле пронајдени кокаин  марихуана и дробилка.Лишени од слобода се:Е Т.(22) од тетовски Порој, 21-годишната тетовка Е.С.,Б.Ф.(22), Е.К.(22), Т.Ш.(29) од Тетово ,А.К.(26) од тетовско Камењане и Ј.С.(18) од Австрија. Седумте лица задржани се во полициска станица и по целосно документирање на случаите ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци за “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”, согласно член 215 од Кривичниот законик.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести