spot_img
23.8 C
Skopje
сабота, август 6, 2022
spot_img

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

На 05.08.2022 во 22.10 часот на ул.„Стив Наумов“ во  Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Ф.Ш.(25) од Ресен затоа што кај него била пронајдена и одземена кеса со бела прашкаста материја. Дополнителено, при претрес во неговиот дом во Охрид, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена дробилка со остатоци од марихуана. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести