spot_img
23.8 C
Skopje
сабота, август 6, 2022
spot_img

Приведени криминалци барани со потерница од грчката полиција

На 05.08.2022, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север ги пронашле и привеле A.Х.(20), Х.A.(22), И.A.(40) и M.T.(18), сите од Пакистан. Тие биле барани по потерница од полицијата на Република Грција поради сомнение за сторено кривично дело „убиство“. Во 22.00 часот лицата биле предадени на полициски службеници од граничниот премин Евзони.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести