spot_img
20.8 C
Skopje
сабота, август 6, 2022
spot_img

Москва прогласи 14 бугарски дипломати за персона нон грата

Москва прогласи 14 бугарски дипломати за персона нон грата и им нареди да си заминат, соопшти во петокот руското Министерство за надворешни работи.

Бугарија протера 70 руски дипломати претходно ова лето поради загриженост за шпионажа

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести