spot_img
20.8 C
Skopje
сабота, август 6, 2022
spot_img

Бајден ќе остане во изолација сè додека не биде негативен на коронавирусот

Таа додаде дека неговиот лекар, Кевин О’Конор, ќе одлучи дали ќе бидат потребни два негативни теста за да се прекине изолацијата.

Бајден вчера повторно беше позитивен на Ковид-19, но, тој се чувствува „многу добро“, тврди О’Конор, според соопштението што претходно го објави Белата куќа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести