spot_img
33.8 C
Skopje
петок, август 5, 2022
spot_img

Димитриевски: СДСМ повеќе не е партија, туку приватна фирма

Градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски во летното издание „Click21“ на ТВ21 посочи дека СДСМ повеќе не е партија, туку приватна фирма.

Тој додаде дека се уште се чувствува социјалдемократ, но за жал не е во таа партија поради тоа што донеле едногласна одлука и го исклучиле од партијата.

Не заврши постапката но тие си донесоа одлука бидејќи тоа не е партија, тоа е приватна фирма. Функционира како акционерско друштво, ги држат позициите – вели Димитриевски.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести