spot_img
6.8 C
Skopje
петок, септември 23, 2022
spot_img

РКЕ денеска одлучува за новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучува за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините, Екстра лесното масло за домаќинство и мазутот да останат непроменети. Дизелот, пак поевтини за два денари.

Ова се актуелните цени на горивата.

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 95,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 98,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 94,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 94,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 52,840 (денари/килограм)

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести