spot_img
1.8 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022
spot_img

Бајден: Ви благодариме за вашата загриженост

Американскиот претседател првпат се огласи на „Твитер“ по објавувањето дека е позитивен на коронавирусот.„Момци, се чувствувам одлично. Ви благодариме за вашата загриженост. Само што ги повикав сенаторот Кејси, конгресменот Картрајт и градоначалникот Когнетија за да им кажам колку сум тажен што го пропуштам денешниот настан.

Останувајќи зафатен“, напиша Бајден на „Твитер“.

Потсетуваме, портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер, претходно објави дека американскиот претседател е заразен од коронавирус и има благи симптоми.

„Претседателот Бајден утрово беше позитивен на тестот на Ковид-19. Тој беше целосно вакциниран и покажува поблаги симптоми“, изјави Жан-Пјер.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести