15.8 C
Skopje
четврток, јануари 19, 2023

Ле Мер: Мораме да се подготвиме за целосен прекин на испораките на руски гас

Ова го изјави на конференција за бизнис и економија, наведува агенцијата.

„Мораме да се подготвиме за целосен прекин на испораките на руски гас. Тоа, барем како што сега стојат работите, е најверојатното сценарио“, рече Ле Мер.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img