spot_img
29.8 C
Skopje
петок, јули 8, 2022
spot_img

Регистрирани се нови 297 случаи на КОВИД-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа:

Направени се 1.113 тестови, а регистрирани се нови 297 случаи на КОВИД-19: Скопје – 174, Куманово – 21, Битола – 17, Прилеп и Кавадaрци – по 12, Велес – 11, Гостивар – 9, Штип – 8, Тетово – 6, Струмица, Кичево и Радовиш – по 4, Кочани и Гевгелија – по 3, Ресен и Демир Хисар – по 2, Охрид, Струга, Валандово, Кратово и Македонски Брод – по 1.

Од вкупниот број на позитивни (297), регистрирани се 69 реинфекции.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести