spot_img
17.8 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022
spot_img

Бајден: Има уште многу работа и нема да се откажам од борбата против епидемија на вооружено насилство

Американскиот претседател Џо Бајден го изрази својот шок од вооружениот напад на парадата на 4 јули во Хајленд Парк, Илиноис.

– Има уште многу работа и нема да се откажам од борбата против епидемија на вооружено насилство – рече тој.

Да потсетиме дека најмалку шест лица загинаа, а 24 се ранети во пукотницата за време на парадата по повод Денот на независноста на САД во предградието на Чикаго, Хајленд Парк, соопштија официјални лица.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести