spot_img
17.8 C
Skopje
четврток, септември 22, 2022
spot_img

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

На 18.06.2022 во 09.30 часот на ул.„Ефтим Спространов“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода ги лишиле од слобода Е.Х.(32) и Е.Х.(34), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека од маркет на бул.„Трета Македонска Бригада“ одзеле повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицата биле приведени во полициска станица. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести