27.8 C
Skopje
четврток, септември 7, 2023

Кардашијан повеќе нема да може да купуваат Ферари во официјалниот салон

Семејството Кардашијан повеќе нема да може да купува нов модел на Ферари во официјалниот салон.

Приватна компанија може да избере со кого и како да работи.

Ферари посветува големо внимание на тоа, па новите модели прво им се нудат на лојалните клиенти, додека оние кои на овој или оној начин го валкаат името на Ферари се на црната листа.

Така е, Ферари има црна листа на клиенти, особено сите оние добростоечки поранешни или потенцијални клиенти кои повеќе не можат да купат Ферари.

Неодамна на таа листа се најде и семејството Кардашијан.

Како што наведува „Марка“, неодамна на списокот се појавиле и Кардашијан, а кога нивното име ќе се појави на списокот, нема враќање назад – ќе мора да купат друг автомобил.

Ферари јавно ја коментираше одлуката.

Тие изјавија дека никому ништо не бранат, но го задржуваат правото кому ќе ги понудат своите најексклузивни примероци. Во превод, Ферари е многу внимателен кој и како ги вози неговите болиди.

Кој е на списокот?

Неславната листа вклучува многу познати личности, вклучувајќи ги Флојд Мејведер и Џастин Бибер.

Последниот беше лојален купувач на Ферари, но по промените кои вклучија нова боја и аукциската продажба на Ферари, се налути на италијанскиот производител.

Како што хероите на Сајнфелд останаа без можност да ја консумираат познатата супа, така и сега Бибер не може повеќе да добие ново Ферари.

На списокот е и раперот Тајга, а Ферари наводно до денеска не му простил остри зборови на новинарот Крис Харис.

Беше во 2011 година, а страстите се уште не се смириле, пишува Motorious.

Николас Кејџ сака да троши, но нема да може да потроши ниту цент за новото Ферари, барем кога се во прашање официјалните канали.

Тој беше на црната листа кога поради финансиски проблеми реши да го продаде своето Ферари Енцо под цена.

На листата има и голем број музички уметници, а најпознат е 50 Cent.

Интересно е што на црната листа се најде и Престон Хен, колекционер и сопственик на најскапиот автомобил (Ferrari 275 GTB) во светот.

За него немаше место на листата од 200 клиенти на LaFerrari Aperta.

Во секој случај, Кардашијан сега мора да се насочат кон друга марка или да го купат следното Ферари преку посредник.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img