spot_img
26.8 C
Skopje
петок, мај 20, 2022
spot_img

НОВ ХАОС НИЗ СРБИЈА: НАД 130 ДОЈАВИ ЗА БОМБИ

Според министерството за образование, пријавите пристигнале на и-маил адресите на 134 основни училишта на територијата на Нови Сад, како и во некои училишта во Пирот, Ниш, Бабушница, Власотинце, Лебане и Куршумлија“, каде на учениците им е наложено дека наставата ќе се одвива онлајн.

 Медиумите потсетуваат дека ова е продолжение на серијата дојави за бомби во Србија. Пред два дена бомба била пријавена во Клиничкиот центар во Војводина по електронска пошта, но немало потреба од евакуација.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести