spot_img
14.8 C
Skopje
петок, мај 20, 2022
spot_img

Еве на што мислат мажите после сексот

Сексуалниот живот е важен дел од врската и доколку не оди според очекувањата, врската може да се најде под искушенија. Иако често велат дека мажите не размислуваат премногу за време и по сексот, туку само уживаат, има некои истражувања кои го докажуваат спротивното.

Дали уживавте?

Иако понекогаш се чини дека вашата посилна половина мисли исклучиво на себе, мажите не се толку себични како што изгледаат. Многумина се грижат дали партнерот ќе ужива исто како и тие, а бидејќи оргазмот е единствениот сигурен доказ дека сексот бил добар, тие силно сакаат да го гледаат партнерот во екстаза.

Дали се чувствувате сакано?

По сексот, многу луѓе размислуваат за емоциите кои се на својот врв во даден момент. Така, во главата на посилниот пол се провлекува прашањето дали се чувствувате сакано, а гушкањето или туширањето заедно по кулминацијата се начините на кои ви го покажуваат тоа.

Прашањето за количината на секс

За маж кој е во квалитетна врска и ја цени својата партнерка, ова прашање сигурно ќе се најде на репертоарот. Така тој не сака да изгледа како зависник од секс во вашите очи, поради што постојано ја испитува количината на истиот, особено по водењето љубов.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести