spot_img
20.8 C
Skopje
среда, мај 18, 2022
spot_img

Нови дојави за бомби во Србија: Или санкции за Русија или нема мир од дојави за бомби

Во Србија веќе некое време има секојдневни лажни дојави за бомби, од авиони и аеродромот, се до трговски центри, а сега како што објавуваат медиумите пристигнало и писмо во кое се заканува минирање на 36 локации.

Во него се наведува дека се направени 500 килограми експлозив, а сите бомби ќе експлодираат околу 17 часот, објавија медиумите во Србија.

– Србија продолжува да ја поддржува Русија, терористичка нација која ја уништи мојата земја заедно со другите. Русија постојано го тероризира светот и ние нема да ги толерираме овие срања. Србија одби да ги осуди постапките на Русија и што е уште поважно, одби да ја санкционира Русија. Србија е руски портал за западниот свет, овозможува летови и продолжува да ја одржува руската економија во живот. Сите сте кукавици и сите ќе платите за ова, почнува писмото кое пристигнало до медиумите во Србија.

Нашиот тим специјалци се здружи со Албанците, направивме 500 килограми Ц4, како и купивме 1.000 килограми ѓубриво за изработка на бомби за ѓубриво. Нашиот тим се состои од 200 членови во повеќе градови во Србија.

Поставивме бомби на следните локации:

Руската амбасада во Белград

Амбасада на Белорусија во Белград

Иранската амбасада во Белград

Кубанска амбасада во Белград

Претставништво на Ер Србија во Белград

Канцеларијата на Туркиш Ерлајнс во Белград

Нишки аеродром

Нови Сад аеродром

Белградскиот аеродром

Куќата на претседателот

Градскиот совет на Белград

Ада Мол Белград

ТЦ „Галерија“ – Белград

Трговски центар Футура во Белград

Трговски центар Милениум во Белград

Трговски центар BIG FASHION Белград

Трговски центар Зира во Белград

БИГ Раковица – Трговски центар Белград

Сите мостови во Белград

Мостот на слободата Нови Сад

Варадински мост – „Виножито“ Нови Сад

Мост Жежељ Нови Сад

Железнички станици во Белград

Железничка станица Суботица

Железничката станица Нови Сад

Железнички станици во Ниш

Зоолошката градина во Белград

Белградски аквариум

Музеј на Југославија, Белград

Кулата Небојша

Тања армонија, Трг Република 18 Нови Сад

Трговски центар НС Нови Сад

Продавница за сувенири за подароци Нови Сад

Трговски центар „БИГ“ Нови Сад

Градскиот совет на Нови Сад

Sole mio хотел Нови Сад

Шеталиштето Тифани Нови Сад

ТЦ Чаршија Нови Сад

Зоолошката градина Мики

Зоолошката градина во Ниш

Сите електрани во Ниш, Белград, Нови Сад, Суботица

Сите пречистителни станици во Ниш, Белград, Нови Сад и Суботица

Сите продавници во Суботица

Железничка станица Зрењанин

Воена академија во Белград

Сите овие бомби ќе експлодираат околу 17 часот. Да се ​​надеваме дека Србија ќе ја научи лекцијата и ќе реши да престане, да воведе санкции кон Русија и да ја направи вистинската работа. Дали сакате ова да се случи? – стои во мејлот.

Оваа електронска пошта редакцијата на Телеграф ја препратиле до МВР и до надлежното обвинителство.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести