spot_img
17.8 C
Skopje
среда, мај 18, 2022
spot_img

НАЈНОВА ВЕСТ: Дали е пронајдено телото на Матеј Периш ?!

Телото на помлад маж е пронајдено во Дунав кај Ада Хуја. Како што се дознава, гардероба на мажот начелно одговара на описот на гардеробата што ја носел Матеј Периш од Сплит ноќта на неговото исчезнување, пренесува Блиц.

Телото на помладиот маж утрово околу 9:30 часот го пронашле морнари.

Како што се дознава, мажот е облечен во фармерки, маица со апликација и има една бела патика, која одговара на гардеробата што ја носел Матеј Периш од Сплит ноќта на неговото исчезнување.

Полицијата го извлекла телото, а на лице место се форензичарите.

Повеќе детали наскоро…

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести