spot_img
19.8 C
Skopje
среда, мај 18, 2022
spot_img

Брнабиќ: Ние сме единствената земја во Европа која не воведе санкции кон Русија и притисоците се неверојатни од ден на ден

„Ние сме единствената земја во Европа која не воведе санкции кон Русија и притисоците се неверојатни од ден на ден. „Овие дојави за бомби се и притисок од странство поради невоведувањето санкции кон Русија“, изјави Брнабиќ за белградските медиуми, пренесе Н1.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести