spot_img
30.8 C
Skopje
вторник, мај 17, 2022
spot_img

Ана Брнабиќ утре во посета на Република Македонија

Премиерката на Република Србија Ана Брнабиќ утре ќе ја посети Република Северна Македонија, јави дописникот на МИА од Белград.

Како што соопштија од српската Влада, Брнабиќ ќе се сретне со премиерот Димитар Ковачевски.

По средбата, Брнабиќ и Ковачевски ќе учествуваат на премиерскиот панел „Градење на просперитетна иднина: Улогата на регионалната соработка“, што ќе се одржи во рамки на Самитот „Македонија 2025“.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести