spot_img
19.8 C
Skopje
сабота, мај 14, 2022
spot_img

ТАЖНА ВЕСТ: Се удави тригодишно момче

Оваа информација за порталот „Radiosarajevo.ba“ ја потврди Људевит Мариќ, портпарол на МВР на Херцеговско-неретванскиот кантон.

„Денеска околу 17 часот детето паднало во реката Буна, во местото Буна. Иако имаше обид за реанимација, за жал, детето подлегна“, изјави Мариќ.

По истрагата ќе се знае причината за давењето на детето.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести