11.8 C
Skopje
вторник, мај 9, 2023

Приведени разбојници од радовишко

На 13.05.2022 полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишија од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“. Имено, по претходно добиена наредба од Освовен суд Радовиш извршен се претреси во домовите на двете лица, при што се пронајдени предмети поврзани со кривичните дела.
Лицата се приведени во полициска станица и по целосно документирање против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img