spot_img
15.8 C
Skopje
петок, мај 13, 2022
spot_img

Украинските сили оштетија модерен брод на руската морнарица во Црното Море и го запалија

„Украинските сили оштетија модерен брод на руската морнарица во Црното Море и го запалија“, изјави портпаролот на регионалната воена управа на Одеса во јужна Украина.

Портпаролот Серхи Братчук во соопштение на интернет изјави дека бродот „Всеволод Бобров“ бил погоден во близина на Змискиот остров, на кој последните денови има борби, но не наведува детали, објави Си-Ен-Ен.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести