spot_img
15.8 C
Skopje
петок, мај 13, 2022
spot_img

ЛЕТЕН ХОРОСКОП

Овен
Венера влегува во вашата куќа на љубовта од 5 јуни до 8 ноември, што значи дека ќе имате многу возбудливо лето. Подгответе се за разиграни, страсни и романтични средби, но не им верувајте на сите. На почетокот на август можни се драми во љубовните врски, па внимавајте како ќе реагирате.

Летово ќе се чувствувате одлично, па немојте да се изненадите ако паднете на хипстери или шминкери, главно спротивно од она што вообичаено го избирате. Опуштете се и препуштете се. Важни вести ќе дознаете во средината на август.

Избегнувајте: ракови, јарци и риби

Бик
Ова лето ве очекува сето она во кое најмногу уживате – релаксирачки одмор. Доколку сте во врска, летото ќе биде одлично време за развој на вашата врска. Исто така, одлично време е ако сакате да ја претставите вашата поубава половина на вашите родители или дури и да ја однесете на семеен собир.

Доколку не сте во врска, вашето внимание ќе го привлече момче или девојка од вашата околина. Во јули може да се заљубите во некој со кој сте пријатели веќе некое време. Бидете отворени за можностите.

Избегнувајте: лавови, водолии и овнови

Близнаци
Нема да трпите глупости во текот на летото. Ќе ве ослободи од сите драми во љубовните врски. Ќе бидете заводливо расположени, а можни се недоразбирања во врските во август.

Избегнувајте: девици, риби и бикови

Рак
Добри вести за родените во овој знак. Ова лето е идеално ако треба да ја преболите поранешната љубов. Ѕвездите се совршено поставени, а Марс е во вашата куќа од 24 јули до 8 август, што значи дека ќе бидете привлечни за спротивниот пол. Затоа, не трошете го вашето време и енергија на првото, туку фокусирајте се на новата среќа во вашиот живот. Внимавајте да не се заљубите премногу. Можни се и романси на работа.

Избегнувајте: ваги, овнови и близнаци

Лав
Венера цело лето е во лав, затоа подгответе се за жешки повици од сите страни. Ако веќе не сте во врска, подобро не се врзувајте за некого во овој период. Кон крајот на август можно е ненадејно враќање на „исчезнатиот“.

Избегнувајте: скорпии, бикови и ракови

Девица
За жал, ова не е ваша година за љубов. Од друга страна, вашата финансиска состојба значително ќе се подобри. Летното флертување би можело да прерасне во нешто повеќе во октомври доколку останете смирени и не сте премногу нервозни. Кон крајот на јули и почетокот на август имате повеќе шанси да запознаете нови луѓе.

Избгенувајте: стрелци, близнаци и лавови.

Вага
Ова лето можни се романси, но подигнете ги стандардите. Ако има повеќе од 30 години и нема сопствен стан (купен или изнајмен), не е за вас.

Вагите во врска често би можеле да се караат, но тоа е поради положбата на ѕвездите која ќе ве направи нервозни. Потребно ви е време да се посветите на себе и да се одморите. Кон крајот на август вашата врска ќе влезе во нова, стабилна фаза кон која се стремевте.

Избегнувајте: јарци, ракови и ваги.

Скорпија
Ова лето повеќе ќе се фокусирате на кариерата отколку на љубовта. Исто така, ќе бидете повеќе склони кон романса со некој што веќе го познавате отколку да запознавате нови луѓе. Потребен ви е некој кој ќе ви биде добра поддршка, со оглед на сето она низ кое моментално поминувате во животот. Доколку сте во врска, ќе смислите големи планови за следните пет години. Правете го она што го чувствувате и на крајот на август ќе имате опции за можни свадби и планирање на бебето.

Избегнувајте: водолии, лавови и ваги

Стрелец
Во моментов повеќе сте фокусирани на дружење со пријателите отколку на романтичен живот. Ако сте сами, подобро е да останете така. Пазете се од мажите од општеството, бидејќи може да се заљубите во еден. Кој начин да го изберете, само држете се настрана од некој кој ќе биде премногу љубоморен или баран кога ќе одлучите да поминете време сами со вашите пријатели. Љубовта е можна и на одмор. Ова би можело да биде идеално за вас бидејќи знаете дека наскоро ќе заврши, па ќе можете да се препуштите без обврска.

Ако останете во врска која трае до август, внимавајте. Кон крајот на август, Венера влегува во ретроградна состојба, што може да резултира со ваш излив на љубомора без многу конкретна причина.

Избегнувајте: риби, девици и скорпии.

Јарец
Ова ќе биде многу топло лето за вас. Добијте доволно резерви на кондоми. Кон крајот на јули и почетокот на август би можеле да поминете низ чуден период, кога ќе се чувствувате и привлечно и осамено, што нема да биде добра комбинација.

Околу 10 август ќе се смирите и ќе ви стане појасен погледот на вашата врска. Уште еднаш – заштитете се. Внесувајте доволно кондоми бидејќи постои ризик од сексуално преносливи болести.

Избегнувајте: овнови, ваги и стрелци

Водолија
Ова лето ќе ви здодее старата љубов и ќе сакате промена. Спротивното навистина би можело да ве привлече овие месеци. Одете на состанокот и ќе видите што ви одговара. Експериментирајте. Полната месечина на крајот на јули ќе ви даде храброст да патувате нагло. Можете да патувате сами.

Избегнувајте: бикови, скорпии и ракови.

Риби
Летово ќе бидете тотално луди, расположени, романтични и заводливи. Ќе запознаете некого на крајот на јули. Ќе бидете привлечни како магнет за спротивниот пол, но ќе бидете разиграни и со леснотија ќе ги одбивате бидејќи веќе сте го резервирале срцето за некој друг. Околу 10 август ќе почувствувате силна потреба за предлози. Можно е да запознаете некого додека волонтирате или некоја друга добротворна активност.

Избегнувајте: близнаци, стрелци и водолии.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести