spot_img
28.8 C
Skopje
петок, мај 13, 2022
spot_img

Кривична пријава за прилепчанка за затајување

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против И.Н.(25) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, по чл.239 ст.1 вв ст.3 од Кривичниот законик.

Пријавената, вработена како касиер во правно лице за игри на среќа во Скопје,  на 07/08.11.2021, додека била на работното место, присвоила за себе пари во износ од 276.220 денари кои ѝ биле доверени како задолжен депозит во врска со нејзината работа, со што го сторила кривичното дело.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести