spot_img
-5.2 C
Skopje
петок, јануари 28, 2022
spot_img

Пекинг е подготвен за Зимските олимписки игри (ВИДЕО)

Местата каде што ќе се одржуваат натпреварите изгледаат највпечатливо од воздух, особено ноќе.

Повеќето згради се украсени со светлосни инсталации, подготвени за импресивно лајт- шоу.Некои од објектите се изградени за потребите на Олимписките игри во 2008 година, како што се стадионот „Птичјо гнездо“ и салата „Ледена коцка“.

За да се спречи ширење на заразата поради Игрите, се спроведуваат најстроги мерки за тестирање за сите ангажирани во Игрите со дополнителни мерки за заштита.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести