spot_img
-5.2 C
Skopje
петок, јануари 28, 2022
spot_img

Коби и Џана Брајант добија споменик на местото на несреќата

Автор на скулптурата висока 122 сантиметри и тешка 73 килограми е Ден Медина, а во нејзиниот долен дел се испишани имињата на сите жртви и пораките: „Хероите доаѓаат и си одат, но легендите се вечни“.

Авторот за TMZ изјавил дека ова е само привремен споменик и дека ќе го отстрани еден ден подоцна, но се надева дека градот Лос Анџелес ќе му овозможи трајно да подигне нов, во природна големина. Не се наведува дали авторот претходно се консултирал со вдовицата Ванеса Брајант или со семејствата на другите жртви, а нивниот благослов секако ќе биде еден од условите за постојан споменик.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести