15.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

Амбасадата на САД ги повикува граѓаните веднаш да размислат за напуштање на Украјна

„Амбасадата на Соединетите Американски Држави ги повикува граѓаните на САД веднаш да размислат за напуштање на земјата“, соопшти амбасадата на својата веб-страница.

„Безбедносната ситуација во Украина останува непредвидлива поради зголемената закана од руска воена акција и може да се влоши без предупредување.“

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести