spot_img
-4.2 C
Skopje
понеделник, јануари 24, 2022
spot_img

Еве во кои години жените највише уживаат во сексот

И мажите и жените тврдат дека нивните сексуални односи се подобруваат со текот на годините. Многумина кај двата пола, особено мажите често бираат постара партнерка токму поради тие причини.

Сепак има истражувања кои тврдат поинаку.

Едно истражување, спроведено во Америка, покажува дека жените го достигнуваат својот сексуален врв на 26-годишна возраст, додека мажите го доживуваат истото на 32-годишна возраст.

Ова може да изгледа застрашувачки, но добро познатата секс советничка Трејси Кокс нуди утеха:

„Како и повеќето работи, сексот станува подобар колку повеќе го имате и колку повеќе вежбате“.

Таа додава дека сексот треба да биде забавен.

– Ни треба забава во секоја фаза од животот, не престануваш да сакаш секс само затоа што имаш 65 години – додава секс терапевтот Тереза ​​Бергин од Даблин.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести