spot_img
-5.2 C
Skopje
четврток, јануари 20, 2022
spot_img

Во Србија има 17.000 нови случаи со Ковид-19

Од последиците на Ковид-19 починале 28 лица.

На респиратори се наоѓаат 112 пациенти.

Како што е наведено, во последните 24 часа се анализирани 36.434 примероци а 2.619 лица се наоѓаат на болничко лекување.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести