spot_img
-2.2 C
Skopje
петок, јануари 14, 2022
spot_img

83 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашната вечер (13./14.01.2022) во периодот од 20.00 до 02.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 83 возачи. Од нив 38 на територија на СВР Охрид, 26 на територија на СВР Тетово, 22 на територија на СВР Скопје…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести