spot_img
-2.2 C
Skopje
петок, јануари 14, 2022
spot_img

Утрово битолчани повторно се разбудија вознемирени од земјотресот

Утрово битолчани повторно се разбудија вознемирени од земјотресот кој ги стресе во 3:40 часот.

Според информациите на ЕМСЦ истиот бил со интензитет од 2.8 степени по рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот инаку бил во соседна Грција и градот Лерин каде пред неколку дена беше почувствуван силен земјотрес кој го почувствуваа и граѓаните на Скопје, но и околните градови.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести