spot_img
2.8 C
Skopje
петок, јануари 14, 2022
spot_img

СТРАШНО: Во Словенија во последните 24 часа потврдени се 6.918 нови случаи на корона вирус од тестирани 13.681 примерок

Во Словенија во последните 24 часа потврдени се 6.918 нови случаи на корона вирус од тестирани 13.681 примерок.

Од последици на корона починале шест пациенти, пренесува СТА.

На болничко лекување се наоѓаат 524 пациенти од кои 155 се на интензивна нега.

Спрема податоците на Националниот институт за јавно здравје моментално активни се повеќе од 55.000 случаи на корона вирус.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести