spot_img
2.8 C
Skopje
петок, јануари 14, 2022
spot_img

ВМРО ДПМНЕ: Паниката од новиот директор на паркинзи е паника за одговорноста која следи за криминалното работење на СДСМ

Бојан Христовски е кадарот кој ќе внесе ред и закон во децениското безредие и беззаконие во ЈП „Градски паркинг“.

Токму поради тоа е стравот на СДСМ, затоа што нивните криминогени кадри ќе се соочат со законот и одговорност.

Токму нивната власт и лакомоста на Шилегов од претпријатие во добивка го претворија во претпријатие загубар.

Затоа што популарна е практиката на врски и протекции во паркирањето, како и сомнежите за издавање на фиктивни фискални сметки кои наместо во касата на паркинзи завршувале во приватни џебови. И токму затоа паниката од новиот директор на паркинзи е паника за одговорноста која следи за криминалното работење на СДСМ.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести