spot_img
2.8 C
Skopje
петок, јануари 14, 2022
spot_img

Богојавление (Водици), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ” бр.21/98 и 18/07), 19 јануари 2022 година (среда), Богојавление (Водици), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Северна Македонија. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести