spot_img
-0.2 C
Skopje
среда, јануари 12, 2022
spot_img

И Турција е покосена од омкрон сојот

Исто така, податоците покажуваат дека во изминатиот период од коронавирус починале 137 пациенти.

Турското Министерство за здравство предупреди на опасноста од сојот омикрон на коронавирус, пренесува Ројтерс.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести