spot_img
-0.2 C
Skopje
понеделник, јануари 10, 2022
spot_img

Ѓоковиќ конечно го одработи првиот тренинг

Деветкратниот освојувач на Грен слемот во Мелбурн по победата во судскиот процес во федералниот суд во Австралиија предмалку го одрабитил првиот тренинг и со објава на Инстаграм потвди дека сепак ќе учествуѕва на Отвореното прветсво на Австарлија и ќе атакува на јубилерјната десета титула во Мелбурн.

– Благодарен сум што судијата донесе пресуда да ми ја врати визата за престој во Австралија. И покрај се што се случи минатата недела, сакам да останам и да се натпреварувам на Австралија Опен. Останувам фокусиран на тенисот. Овде патував за да учествувам на еден од најважните турнири во историјата и дефинитивно мојот најуспешен. Во моментов можам да напишам толку многу и секако огромно БЛАГОДАРАМ до сите ширум светот кои ми дадоа поддршка и сила и ме охрабрија да останам трезен и силен!, напиша Ноле на Инстаграм по неколку дневниот хаос.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести