spot_img
-0.2 C
Skopje
понеделник, јануари 10, 2022
spot_img

Снегот направи вистински хаос на патиштата низ земјава, „Македонија пат“повторно е изненадена од снегот…

Снегот повторно го изненади јавното претпријатие „Македонија пат“  и тоа замислете среде јануари. Имено, според најавите на УХМР веќе со денови сите граѓани, освен вработените во надлежната институција не знаат дека денес и во наредните денови снегот ќе врне постојано низ целата земја.

Во овие моменти патиштата низ земјава се затрупани со снег, а по социјалните мрежи има сведоштва и за неколку сообраќајни несреќи.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести