spot_img
1.8 C
Skopje
понеделник, јануари 10, 2022
spot_img

Пронајдена дрога во Охрид, приведени четири лица

На 09.01.2022 во СВР Охрид, приведени се Х.Ќ.(26),  Љ.А.(23), М.П.(23) и С.У.(23), сите од тетовското село Пирок. При контрола на возило „ауди“ во кое се превезувале, извршена на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, пронајдена е кеса со кокаин и марихуана.  По целосно документирање на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна  пријава.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести