spot_img
1.8 C
Skopje
понеделник, јануари 10, 2022
spot_img

Од денес до среда во Скопје посебен сообраќаен режим

Министерството за внатрешни работи известува дека од денеска до среда ќе има посебен сообраќаен режим во Скопје поради официјалната посета на претседателот на Албанија Илир Мета.

Мерки за посебен режим ќе има на сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје.

МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите од страна на униформираните полициски службеници.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести