spot_img
6.8 C
Skopje
недела, јануари 9, 2022
spot_img

Во Србија над 8000 новозаразени во последните 24 часа

Од последиците на вирусот починале 22 лица.

Денеска во Србија на респиратор има 81 пациент, а хоспитализирани се 2.221 лице.

Стапката на смртност е 0,96 отсто.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести