spot_img
3.8 C
Skopje
четврток, декември 16, 2021
spot_img

Шокантно: Дали Хамилтон заврши со Формула 1!?

Веројатно дадена изјава во лутина или очај по изгубената титула и тоа во последниот круг, но сепак треба да се земе в предвид. А тоа е дека Луис Хамилтон може и да не продолжи да вози, односно да се трка во Формула 1.

Ова денеска за медиумите на Островот го најави Тото Волф, првиот човек на Мерцедес.

Волф истакна дека по се тоа што се случуваше на последната трка на сите им е многу тешко, дека којзнае дали ќе ја преболат титулата, но дека најтешко му било на самиот Хамилтон. Исто така истакна дека не е толку сигурен дека Луис Хамилтон после се ова и натаму ќе продолжи да биде дел од Формула 1.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести