spot_img
3.8 C
Skopje
сабота, декември 11, 2021
spot_img

Големи поплави на северот на Шпанија (ВИДЕО)

Обилниот снег, кој падна во регионите на Навара и Баскија, се стопи, а бурата „Бара“ предизвика поплави во рок од неколку часа, јавува Би-би-си.

Болницата во малиот баскиски град Мендаро останала изолирана поради поплавите.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести