spot_img
0.8 C
Skopje
среда, декември 8, 2021
spot_img

Еве кои се најмоќните жени во светот за 2021 година

Бившата жена на Џеф Безосз е без конкуренција кога станува збор за заработувачка во 2021 година.

Магазинот “Форбс“ објавил листа на најмоќни жени во светот за 2021 година.

Спрема пишувањето на ова списание, трета најбогата жена во свет е Мекензи Скот, бивша жена на Безос, со богатство од 59,4 милијарди долари, и се качила на првото место после одлуката дека дел од богатството ќе го донира.

Втора на листата е потпретседателката на САД Камила Харис, трета е Елвира Набиулин која е на 60. позиција.

На листата е претседателката на ЕК Урсула фон дер Лајн (8), претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес Ненси Пелоси (15), директорката на ММФ Краисталина Георгиева (22), Северина Вилијамс (85), кралицата Елизабета (70), Бијонсе (76) и Ријана (68)

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести